Autor

Narodil jsem se v září 1975 v Kutné Hoře. Bydlím v Polepech u Kolína.

Má cesta fotografa započala v roce 2003 na dovolené v Tatrách. Tehdy jsem měl pro focení tamní přírody zapůjčený kinofilmový kompakt. Mimo jiné scenérie jsem fotil i peřeje Studeného potoka. Zaujala mne na nich krásná tyrkysová barva. Po návratu z dovolené a zhotovení fotografií jsem byl velmi zklamaný. Barevné podání fotografií bylo značně vzdálené tomu, co jsem u Studeného potoka ve skutečnosti fotografoval. Tehdy jsem se začal více zajímat o "kresbu světlem". Poprvé jsem slyšel o polarizačních filtrech a dalším technickém vybavení. V roce 2004, vyzbrojen tátovou Praktikou, jsem podnikl své první fotografické výpravy.

Jako kluk jsem stále běhal někde po lese, jezdil na vandry k řece Sázavě. S rodiči jsme trávili dovolené především na horách. Proto i dnes rád uteču z kolínské roviny někam do kopečků, ještě lépe se vyškrábu na nějakou tu skálu. Asi od roku 2006 jezdím pravidelně do Česko - Saského Švýcarska a přilehlého okolí. Je to pohádková krajina, plná podstávkových domů, zbytků mlýnů a skalních hradů, pomníčků, smírčích křížů. Krajina, s velkým množstvím větších čí menších kaňonů, čistých potoků a potůčků, vysokých skalních vyhlídek - zkrátka opravdový ráj pro fotografa.

Používané fotografické vybavení:

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace